Get Adobe Flash player

Rok szkolny 2016 - 2017

     W dniach 25.05-31.05.2017 roku odbył się w naszej szkole Tydzień Zdrowia, którego pomysłodawczyniami były panie Katarzyna Wąsowska i Elżbieta Jankowska. W ramach tej akcji uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Były to min. apel profilaktyczny na temat zdrowego odżywiania, przygotowanie sałatki owocowej i wspólna konsumpcja, wykonanie plakatu pt .”Żyj zdrowo”, wspólna gimnastyka na boisku szkolnym.

     Działania zostały podjęte w ramach programu profilaktycznego „Trzymaj formę” realizowanego przy współpracy z SANEPID –em. Program został podsumowany podczas apelu profilaktycznego dotyczącego szkodliwości palenia papierosów.

 

ZDJĘCIATydzień Zdrowia 2017

W naszej szkole w ciągu roku szkolnego odbywa się wiele akcji promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. W dniach od 3 do 10 czerwca społeczność szkolna brała udział w XVI Ogólnopolskiej Akcji Czytania Dzieciom. W ramach jej uczennice ze starszych klas czytały dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom kl. 0 – III wiersze i fragmenty ulubionej literatury dziecięcej.

Dnia 9 czerwca 2017r. w ramach w/w akcji odbyło się pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość przygotowała pani Urszula Młoduchowska, która „przeprowadziła” wśród uczniów mini egzamin ze znajomości postaci literackich i umiejętności czytelniczych. Współorganizatorką spotkania była również pani Agnieszka Ciszkowska, która wraz z członkami Szkolnego Koła Teatralnego przygotowała inscenizację pt. „Kot w butach”.

Uczniowie kl. I złożyli uroczystą przysięgę, że będą szanować książki, chętnie je wypożyczać i czytać. Na pamiątkę miłego spotkania otrzymali kolorowe książeczki i zakładki.

 

ZDJĘCIA09.06.2017 Pasowanie na Czytelnika

Uzdolnieni  humaniści z Ładzynia

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu konkursach na szczeblach : szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Są to konkursy literackie, recytatorskie, ortograficzne oraz  sprawdzające wiedzę z języka polskiego.

Uczniowie chętnie przystępują do różnych rodzajów konkursów i zdobywają wiele cennych nagród.

Mijający rok szkolny 2016/2017 jest powodem do dumy dla wielu uczniów, ich rodziców, a szczególnie dla przygotowującej swoich podopiecznych nauczycielki Urszuli Młoduchowskiej, ponieważ uzdolniona młodzież  ładzyńska zdobyła zaszczytne miejsca w wielu prestiżowych konkursach.

Olga Kamińska – ucz. kl. VI

  •  Jest finalistką Konkursu Polonistycznego  „Mazowieckie Talenty” organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie,
  • Zdobyła dyplom wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ”Fraszka”,
  •  Laureatka Powiatowego Konkursu Wiedzy „OMNIBUS” dla ucz. kl. IV – VI
  • Zdobyła I miejsce w eliminacjach gminnych Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. M. Chełmońskiej - Szczepankowskiej

 

Magda Ostrowska – ucz. kl. V

  • Zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w kategorii ucz. kl. IV – VI organizowanego przez Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim
  • Zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim dla dzieci i młodzieży pt. „Nie jestem robotem – potrafię myśleć i mądrze wybierać”  zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną i Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim

Emilka Śpiewak – ucz. kl. V

  • zdobyła I miejsce  w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w kategorii ucz. kl. IV – VI organizowanego przez Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

 

Sylwia Ciszkowska – ucz. kl. III

  • zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego organizowanego przez MDK  w Mińsku Mazowieckim  i reprezentowała Gminę Stanisławów w Finale w/w konkursu, który odbył się w MDK w Siedlcach
  • zdobyła I miejsce w eliminacjach gminnych Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. M. Chełmońskiej – Szczepankowskiej

Wszystkim Uczniom, którzy zdobyli  wymienione zaszczyty oraz Tym, którzy z ochotą przystępowali do konkursów, ale nie udało im się wygrać serdecznie dziękuję za zaangażowanie, determinację, pracowitość i cierpliwość w pokonywaniu trudności. Jesteście chlubą naszej ładzyńskiej społeczności szkolnej.  

 

 

                                                                                  Urszula Młoduchowska