Get Adobe Flash player

Rok szkolny 2014 - 2015

IMPREZA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNA

We wtorek 18 grudnia klasa „O” i I uczestniczyły w imprezie świąteczno – noworocznej w Mińsku Mazowieckim  z udziałem Świętego Mikołaja, Bałwana Buli, Lodowego Duszka, Królowej Zimy i Śnieżnych Skrzatów. Podczas przedstawienia na dzieci czekały słodkie niespodzianki i mnóstwo świątecznych piosenek.

   

     W dniach 8, 9 i 10 czerwca 2015 r. uczniowie klas III, V i VI pojechali na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Zakopanego. Trasa wiodła przez Wieliczkę, Zakopane i Kraków. Organizatorkami wyjazdu były panie Anna Kowalczyk, Anna Królikowska i Elżbieta Jankowska. Pierwszego dnia dzieci rozpoczęły wędrówkę po zjawiskowo pięknych solnych podziemiach Kopalni Soli „Wieliczka”. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii i tajemnicach Kopalni. Następnego dnia wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać niesamowity wysokogórski krajobraz. Zwiedziliśmy skocznie, a na Krupówkach mogliśmy zakupić tradycyjne oscypki i pamiątki. Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się Drogą Królewską na Wawel. Tam zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta oraz Dziedziniec Zamku, a także Smoczą Jamę. Następnie zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice i rynek Starego Miasta.  Pani przewodnik  opowiadała nam ciekawe anegdoty i przybliżała historie tych  pięknych miejsc w Krakowie.

      Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niesamowitych przeżyć. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego kraju, o których uczyli się na lekcjach w szkole. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale ważną lekcją tolerancji i przyjaźni.

ZDJĘCIA08.06.2015 Wycieczka do Zakopanego