Get Adobe Flash player

 

 

 

PIKNIK RODZINNY 2018

Już po raz ósmy 17 czerwca 2018 r., pod hasłem „Rodzina to najlepsza drużyna”,  odbył się Piknik rodzinny w Ładzyniu. Piknik  zorganizowali: dyrektor szkoły i rodzice uczniów, z niezastąpioną pomocą nauczycieli, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Ładzyniu.

Imprezę rozpoczęła msza św. odprawiona na placu szkolnym przez ks. Klaudiusza, który na co dzień pracuje na misjach na Filipinach. Ks. Klaudiusz barwnie i z humorem opowiedział o swojej pracy, w sugestywny sposób przedstawił realia filipińskie. W swoim kazaniu nawiązał również do uniwersalnej idei pikniku, czyli stwierdzenia, że rodzina jest najważniejsza.

Po mszy oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Magdalena Kożuch, pan wójt Gminy Stanisławów Adam Sulewski oraz uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego: Maja Kożuch i Wojciech Bankiewicz. Po otwarciu Pikniku rozpoczęły się występy uczniów: tańce, śpiewy oraz występ kabaretowy. Dzieciaki pokazały, co potrafią, bawiąc i rozśmieszając widownię.

Po występach pani dyrektor, pan wójt oraz przedstawiciel OSP Ładzyń p. Tomasz Sobański wręczyli uczniom nagrody, które zdobyli w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 90-lecia OSP Ładzyń (święto obchodziliśmy tydzień wcześniej).

Po tej część nastąpił czas kolejnych atrakcji: turniej ojcowie-synowie, w którym dzieciaki nie dały się pokonać dorosłym; targ książki, warsztaty decupageu – wykonanie serca; warsztaty plastyczne – portret mamy, gdzie oprócz pięknej podobizny mama otrzymała za pozowanie krem poprawiający urodę, a dziecko krem z filtrem; malowanie twarzy; konkurencje i zabawy organizowane przez harcerzy; pokaz policyjnych motorów; dmuchańce; fotobudka oraz loteria, która zrobiła furorę, dzięki atrakcyjnym losom oraz losowaniu specjalnych nagród: dwóch niespodzianek i tabletu. Dziecko, które wylosowało tablet przeżyło chwilę wielkiego szczęścia.

Dzięki zaangażowaniu Rodziców nie zabrakło pysznego ciasta oraz smakowitej kaszanki i kiełbasy, a dzięki Paniom kucharkom i sprzątaczkom przepysznej grochówki.

Szkolny piknik pokazał, jak wielką wartością jest rodzina, gdyż całe rodziny – począwszy od dzieci, a skończywszy, nie tylko na mamie czy tacie, ale nawet babci i dziadku, angażowały się w przygotowanie plenerowej imprezy.

Wiele dobrych duchów czuwało nad nami, wspierając nas: piękną pogodą, niesamowitym duchownym, naczepami-sceną; lodówką, namiotami, gadżetami czy też zapałem, dobrym słowem i rękami do pracy.

Piknik udowodnił również, że szkoła tworzy jedną wielką rodzinę.  Taką, w której możemy na siebie liczyć, gdzie wspieramy się, pomagamy sobie, a także razem  śmiejemy się i bawimy. Nasza społeczność stanęła na wysokości zadania i udowodniła, że „Rodzina to najlepsza drużyna”.

ZDJĘCIA