Get Adobe Flash player

      W dniach 10 i 11 maja 2017 r. uczniowie klas II i IV pojechali na dwudniową wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Sandomierza. Trasa wiodła przez Sandomierz - Krzemionki Opatowskie - Bałtów. Organizatorkami wyjazdu były panie Anna Królikowska i Anna Kowalczyk. Pierwszego dnia dzieci poznały historię królewskiego miasta i zobaczyły najpiękniejsze oraz niezwykłe zabytki Sandomierza. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Bazylikę Katedralną, Dziedziniec zamkowy, Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, Ratusz, Kamienice i Ucho Igielne. Weszliśmy na Bramę Opatowską, skąd podziwialiśmy malowniczy krajobraz Sandomierza. Zobaczyliśmy tajemnicze podziemia Sandomierza i posłuchaliśmy miejscowych legend. Spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach miasta odwiedzając miejsca, gdzie był kręcony serial "Ojciec Mateusz" oraz zakupiliśmy wiele wspaniałych pamiątek. Następnie udaliśmy się na wędrówkę po wąwozach lessowych Sandomierza. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego.  

     Drugi dzień naszej wycieczki zapowiadał się bardzo aktywnie i taki też był. Po smacznym śniadaniu udaliśmy się do Bałtowa. Zwiedziliśmy z przewodnikiem JuraPark, gdzie podziwialiśmy naturalnej wielkości modele dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń. Park zwiedzaliśmy poruszając się wzdłuż ścieżki dydaktycznej, która w przejrzysty sposób została podzielona na okresy geologiczne. Następnym, jakże emocjonującym punktem naszej wycieczki, było zwiedzanie Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii 5D dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Później udaliśmy się do parku rozrywki, gdzie czekało na nas wiele atrakcji: karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami.

     Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niesamowitych przeżyć. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego kraju, o których uczyli się na lekcjach w szkole. Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale ważną lekcją tolerancji i przyjaźni.

 

 Anna Królikowska
Anna Kowalczyk