Get Adobe Flash player

 


 

Tak, jak co roku cała społeczność szkolna zgromadziła się w ostatni dzień przed przerwą świąteczną na Szkolnej Wigilii. Od kilku lat, ani nauczyciele, ani uczniowie nie wyobrażają sobie, aby inaczej wyglądał ten dzień. Nie brakuje gości, którzy w ten dzień chętnie przybywają do Ładzynia. W tym roku gościliśmy ks. Krzysztofa  Kietlińskiego proboszcza parafii w Stanisławowie, wójta Gminy Stanisławów  p. Adama Sulewskiego, przewodniczącego  zarządu Rady Rodziców p. Waldemara Zbytka oraz skarbnika p. Anetę Poziemską. Obecni byli również przedstawiciele rodziców z klas I - VI oraz przedszkola.

      Szkolną Wigilię rozpoczęło przedstawienie  „On jest Królem” przygotowane przez uczniów z klas I- V. W rolę Maryi i Józefa wcielili się Sylwia Ciszkowska i Mateusz Obrębski, narratorem była Magdalena Ostrowska, przewrotnego diabła zagrała Weronika Owsianko, aniołami były Emilka Śpiewak, Wiktoria Malesa, Nina Kamińska, Paulina Śmigielska, Ania Bartnicka, Maria Więcek, Ania Poziemska i Julia Owsianko, rolę rodziców zagrali Kasia  Witkowska i Kamil Kaczorek, a ich dzieckiem była Aleksandra Wojdyr, pasterzami byli Mikołaj Zieliński, Bartek Wołkowicz oraz Bartek Kot, zwierzęta w stajence zagrali Ania Olendzka, Bartek Bok, Esterka Gizińska i Aleksandra Kubiszewska, królami byli Dominik Zmokły, Igor Ostrowski, Adrian Tarczyński, a króla Heroda zagrał Arek Kobza. Reżyserem przedstawienia i wykonawczynią dekoracji była  p. Agnieszka Ciszkowska.

     Po jasełkach dyrektor szkoły p. Mirosława Rek złożyła wszystkim świąteczne życzenia, również ks. Krzysztof Kietliński nawiązując w kilku słowach do przedstawienia życzył wszystkim obecnym szczęśliwych świąt. Zabrał  też głos wójt p. Adam Sulewski życząc radosnego świętowania i wielu prezentów pod choinką. Tak jak każe tradycja podzielono się opłatkiem, po czym wszyscy zasiedli do stołów z wigilijnymi potrawami. Całą uroczystość zakończył koncert kolęd w wykonaniu poszczególnych klas.

                                                                                                                        Agnieszka Ciszkowska