Get Adobe Flash player

W rocznicę majowego święta w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Ładzyniu odbył się Gminny  KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ dla uczniów szkół podstawowych z klas V-VI. Tematem  były  „Czasy Stanisłwowskie. Konstytucja 3 maja”.

W umysłowych zmaganiach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Stanisławów. Konkurs przebiegał w formie ustnej. Uczniowie uczestniczący w  turnieju wiedzy odpowiadali  na zadane pytania prowadzącego w określonym czasie tak jak ma to miejsce w słynnym teleturnieju  Tadeusza Sznuka  „Jeden z dziesięciu”. Każdą  szkołę reprezentowało  po trzech zawodników: Agata Ostrowska, Grzegorz Kowalski, Łukasz Kuźma to drużyna ze SP w Ładzyniu.  Damian Rawski, Zuzanna Stępień, Piotr Wieczorek to przedstawiciele SP Stanisławów, natomiast Radosław Kacprzyk, Natalia Słowik, Bartosz Wieczorek  przyjechali  z SP  w  Pustelniku. Nad  prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: przewodnicząca p. Urszula Młoduchowska nauczyciel j. polskiego  w szkole podstawowej w Ładzyniu,  członkowie  p. Renata Rozbicka nauczyciel historii i społeczeństwa   w szkole podstawowej w Pustelniku i p. Elżbieta Jankowska nauczyciel j. angielskiego w szkole podstawowej w Ładzyniu. Pod tak czujnym okiem  konkurs przebiegał w atmosferze dobrej zabawy, a zawodnicy  odpowiadali „śpiewająco”  na  pytania, o różnym stopniu trudności. Uczestnikom  gry najbardziej  podobały się zagadnienia pojawiające się na tablicy multimedialnej ,a publiczności muzyczne zagadki,  prezentowane przez Paulinę Ciszkowską z  kl. V SP Ładzyń. Po zaciętej słodkiej bitwie (ilość punktów-cukierków  decydowała o zwycięstwie), w atmosferze gromkich braw publiczności, najlepszym historykiem w gminie  okazał się Damian Rawski z SP w Stanisławowie, na drugim miejscu  uplasował się Łukasz Kuźma z SP w Ładzyniu, a trzecie miejsce zdobyła Zuzanna Stępień  z  SP w Stanisławowie. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Turniejowi wiedzy historycznej towarzyszył   Gminny Konkurs Plastyczny  „Konstytucja 3 maja wczoraj i dziś”, adresowany do dzieci z klas I-III i  uczniów z kl. IV-VI. Jury po długich i burzliwych   obradach za najlepszą pracą w kategorii klas starszych uznało dzieło Mai Kożuch z SP Ładzyń,  drugie miejsce  otrzymał wspomniany już Damian Rawski z SP Stanisławów, a trzecie Paulina Ciszkowska z SP Ładzyń, wyróżnienie otrzymała Klaudia Kowalczyk z SP Ładzyń. W  kategorii klas I-III pierwszą nagrodę przyznano Emilii Śpiewak  z SP Ładzyń, drugie miejsce zdobyła Magdalena Ostrowska z SP Ładzyń i trzecie  Zuzanna Skuza z SP Pustelnik, zaś wyróżnienie  Weronika Owsianko z SP Ładzyń.  Wszyscy laureaci otrzymali  dyplomy, batony i przybory plastyczne. Prace konkursowe można było podziwiać na szkolnej wystawie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury   w Stanisławowie podczas obchodów „ Dni Stanisławowa”.

 Konkursy podsumowała pani Mirosława Rek dyrektor szkoły podstawowej w Ładzyniu gratulując wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy historycznej i umiejętności plastycznych. Podziękowała także  p. Adamowi Sulewskiemu Wójtowi Gminy Stanisławów za ufundowanie nagród oraz  Radzie Rodziców. Zwróciła się także do nauczycieli, którzy  przygotowali całą imprezę dziękując paniom: Annie Królikowskiej  i Joannie Rastawickiej. Na zakończenie zaprosiła wszystkich uczestników konkursów wraz z opiekunami  na obiad i wspaniały okolicznościowy tort.